Praca w Belgii i w Polsce

Kim jesteśmy?

Jesteśmy rodzinną firmą budowlaną mieszczącą się w mieście Toruń, w centralnej Polsce. Firma została stworzona przez grupę przyjaciół i rodzeństwo, którzy sami zaczynali od pracy fizycznej na budowach. Po dziś dzień atmosfera w Eurostone jest koleżeńska. Od murarzy, przez Liderów Brygad, po managerów i zarząd firmy, wszyscy gramy do jednej bramki i wspólnie rozwiązujemy problemy. Uczymy się od siebie nawzajem. Nikt nie jest pozostawiony z jakimś problemem sam.

Czym się zajmujemy?
 • Mamy wąską specjalizację – wykonujemy tylko prace murarskie i żelbetowe na budynkach apartamentowych i osiedlach domów jednorodzinnych.
 • Działamy prężnie na rynku Belgijskim oraz Polskim. Zatrudniamy ponad 160 pracowników budowlanych. Głównie są to murarze. Około 100 z nich pracuje na budowach w Belgii, a 60 na budowach w Polsce. Każdy z naszych pracowników pracuje i w Polsce i w Belgii w ciągu roku.
 • Realizujemy między 25 a 30 budów w tym samym czasie. Większość zleceń realizujemy w 4-5 osobowych brygadach. Największe prace jakie wykonujemy wymagają pracy 10-12 ludzi na jednej budowie. Większych zleceń nie przyjmujemy.
 • Każda brygada ma swoje auto i komplet narzędzi. Prócz lidera brygady, który odpowiada za cały zespół, prace kontroluje dwóch menadżerów, którzy wspierają i uczą naszych ludzi fachowej pracy.
 • W biurze pracuje łącznie 12 osób zajmujących się administracją firmy jak np. księgowość, kadry i płace, pozyskiwanie nowych zleceń. Wśród nich mamy także 2 pracowników administracyjnych, którzy są pewnego rodzaju opiekunami naszych pracowników pochodzących z Ukrainy i Białorusi. Wszystko po to aby każdy z naszych pracowników mógł we własnym języku zwrócić się o pomoc w rozwiązaniu jakiegoś problemu, zarówno na polu zawodowym jak i prywatnym.
 • Rozmawiamy w językach: polskim, angielskim, rosyjskim, ukraińskim.
Jak wygląda praca w naszej firmie?

Etap 1. Jeżeli zdecydujesz się na pracę w naszej firmie to najprawdopodobniej przez pierwsze 2-3 miesiące będziesz pracować na naszych budowach w Polsce (głównie województwo kujawsko-pomorskie oraz pomorskie). Jest to okres, w którym firma uczy Cię fachu i sprawdza Twoje podejście do pracy. To także dobry moment aby zorganizować Ci dokumenty, dzięki którym w przyszłości będziesz mógł legalnie pracować w Belgii. Po tym okresie firma wyśle Cię w delegację do Belgii, gdzie oczywiście będziesz zarabiać kilkukrotnie więcej niż w Polsce. Musisz zrozumieć, że Eurostone nie wysyła do Belgii ludzi, których nie jest pewna, dlatego szybkość wyjazdu do Belgii zależy od tego jak pracujesz.
Etap 2. Umiesz wykonywać prace tak jak tego oczekujemy, dlatego pracujesz na przemiennie na naszych budowach i w Belgii i w Polsce. Szczegóły przedstawimy Ci podczas rozmowy.
Etap 3. Jeżeli będziesz wyróżniającym się pracownikiem, będziesz miał poczucie odpowiedzialności za siebie i innych, będziesz umiał organizować pracę całej brygady, to prędzej czy później dostaniesz propozycję bycia Liderem Brygady i prowadzenia własnej budowy. Twoje zarobki wzrosną w odczuwalny sposób. Będziesz mieć także wpływ na wiele decyzji.

Dlaczego warto u nas pracować?
 • Zarobisz u nas więcej niż w większości polskich firm, ponieważ znaczną część każdego roku będziesz pracować w Belgii.
 • Dbamy o zachowanie ciągłości zleceń z bardzo dużym wyprzedzeniem. Kontrakty zawierane są na 3-6 miesięcy przed rozpoczęciem budów, dzięki czemu masz zagwarantowaną bezpieczną i stabilną pracę na długie lata.
 • Dlatego właśnie gdy policzysz ile zarobisz w ciągu całego roku, w ciągu 2-3 lat, to wtedy dociera do Ciebie jak duża jest różnica w zarobkach w naszej firmie w porównaniu do innych firm.
 • Praca w Eurostone jest w pełni legalna. Jednocześnie wszystkie formalności załatwiamy za Ciebie. Twoje zaangażowanie w dokumenty jest minimalne.
 • Jesteś zatrudniony na podstawie umowy o pracę.
 • Po kilku latach pracy u nas będziesz umiał robić rzeczy, które do końca życia zapewnią Ci dobrze płatną pracę.
 • Mamy bardzo małą rotację pracowników, co utwierdza nas, że mają oni u nas dobrze i doceniają nasze starania o ich zarobki i standard ich życia.
Na czym dokładnie polega praca?
 • Większość naszych zleceń dotyczy murowania ścian z materiałów takich jak: Porotherm, Gazobeton, Bloczki Betonowe, Silikat. Dodatkowo w Belgii murujemy elewacje z cegły klinkierowej.
 • Na mniejszych budowach jesteśmy zazwyczaj jedyną firmą, która realizuje prace i budujemy cały stan surowy budynku, czyli wszystkie prace murarskie i żelbetowe, przy czym prace żelbetowe są stosunkowo łatwe, gdyż prawie wszystkie elementy są prefabrykowane.
 • Na większych budowach, jak duże budynki apartamentowe jesteśmy jedną z kilku firm, które jednocześnie działają na budowie. Zdarza się, że wykonujemy wtedy tylko część prac, jak np. ściany z porothermu i elewację klinkierową, a prace żelbetowe są wykonywane już przez inną firmę.
 • Jeżeli jesteś doświadczonym murarzem to wiesz dokładnie na czym polega specyfika tej pracy i teoretycznie nie ma Cię co zaskoczyć, ale w praktyce główna różnica polega na tym, że w Belgii wymagana jest bardzo wysoka jakość prac. Mury muszą być idealnie proste w pionie i poziomie, sam mur musi być czysty, tak samo jak stanowisko pracy i cały plac budowy. Bardzo restrykcyjnie wymagane są także przepisy dotyczące bezpieczeństwa w czasie pracy. Niby tak niewiele, a jednak każdy potrzebuje kilku miesięcy aby nauczyć się murować w takiej jakości.
Co z zakwaterowaniem i dojazdami do pracy?
 • Firma zapewnia bezpłatnie kwatery pracownicze. Zazwyczaj są to wynajmowane przez Eurostone domy z kuchnią i salonem na parterze oraz 2-3 sypialniami na piętrze.
 • Standard kwater jest różny i zależy od tego co uda się wynająć w danej okolicy. Czasami są to świeżo wyremontowane na wysoki standard kwatery (np. z Airbnb), a czasami są to stare domy. Nigdy jednak nie wynajmujemy byle czego. Dbamy o to aby każda kwatera pozwalała godnie żyć naszym pracownikom.
 • Eurostone opłaca także wszystko co związane z utrzymaniem kwater czyli: ogrzewanie, gaz, prąd, woda, śmieci, internet. Nie musisz się o nic martwić.
 • Eurostone regularnie wymienia także samochody, które są zawsze kupowane nowe, dzięki czemu pracownicy mogą podróżować w komfortowych warunkach i nie mają problemów z psującymi się samochodami. Zazwyczaj w drodze między pracą a kwaterą pracownicy załatwiają prywatne sprawy jak zakupy i inne. Mogą robić to firmowymi samochodami.
 • Transfery między Belgią a Polską również odbywają się firmowymi samochodami.
Kontakt Realizacje